Drevostriesková doska

Drevostriesková doska

Drevotriesková doska je určená na pre používanie v interiéroch, ako parapetná doska, barová doska, dekoračná polička atď.  Vyrábajú sa metódou postforming, pri ktorej sa lepí horná krycia vrstva (vysokotlakový laminát HPL o sile 0,6 mm) na drevotrieskovú dosku. Na spodnej strane je použitý veľmi kvalitný vlhkuodolný impregnovaný materiál. Jeho vlastnosti umožňujú ľahké a kvalitné opracovanie, a tiež je tu vyššia priľnavosť k montážnym materiálom. Je tu široký výber dekorov, a to ako vo štandardnej bielej, tak v imitácií mramoru či rôznych dekoroch driev.

Vnútorné parapety

Vnútorné parapety

Univerzálne parapety vhodné do interiéru aj do exteriéru. Sú vyrábané zo špeciálneho materiálu extrudáciou. Povrch parapetov je potiahnutý renolitovou fóliou vo farebných odtieňoch podľa škály RAL, alebo v rôznych imitáciách dreva. Vyrábajú sa v šírkach 100 – 600 mm a v dĺžke 6m.

Vonkajšie parapety

Vonkajšie parapety

Vonkajšie parapety majú za úlohu bezpečne odviesť stekajúcu vodu čo najďalej od fasády domu tak, aby nedošlo ku zatečeniu do parapetného muriva a znečisteniu samotnej fasády domu. Okrem toho tvoria i estetické ukončenie okien. Ponúkame vonkajšie AL-parapety rôznych hrúbok, povrchových úprav i cenových úrovní. Štandardne dodávame vonkajšie parapety biele, eloxované C-0 (prírodný elox), C-33 (stredný bronz), C-34 (tmavý bronz). Na požiadanie i parapety s farebnou úpravou podľa RAL-vzorkovnice. Všetky parapety sú ukončené originál koncovkami pod omietku.

Na výrobu týchto parapetov je používaný hliníkový plech nemeckého pôvodu s hrúbkou 0,8 až 1,2 mm.